e-Zdar - logo - link home

Cyklistika na Vysočině 

 

pro lyžaře    mapa Žďáru    home  

 cyklotrasy
 tipy na výlety
 Závod míru
 cyklostezka ve Žďáře
 opravny a prodejny
 vlakem s kolem
 závody
 pravidla chování
reklama - CYKLO CHLUBNAPro cyklisty jsou v oblasti Žďárských vrchů i celé Českomoravské vrchoviny velice zajímavé podmínky. Rozhodně charakter zdejší přírody, její rozmanitost a terénní profily společně s množstvím míst, která stojí za to navštívit, vytváří pro cykloturisty i sportovní cyklisty řadu možností, pro jejich vyžití. Oblast protíná několik značených dálkových cyklotras, ale kromě nich je zde hodně cest, které cyklisty zavedou na zajímavá místa.

Vznikla zajímavá diskuse o chování sportovců ve volné přírodě

 

cykloodkazy:

svaz cyklistiky
cyklozin
Cyklorozcestník
Peloton - časopis
Velo - časopis
Cykloturistika - časopis
BeneCYKL - kola pro radost
Posázaví s kolem
 Cykloserver

www.vasautobus.cz – CYKLOBUSY A  SKIBUSY -  přehled provozovaných linek ČR a SR

 

Pro zájímavost se podívejte, jak má být podle zákona vybaveno jízdní kolo. Tento materiál vydala policie a prý to bude kontrolovat. Z počátku jsem to považoval za sabotáž cyklistiky od zpuchlých poslanců, kterým cyklisté jenom zavazejí na vozovkách, ale fakt je, že z neosvětleného cyklisty jde při snížené viditelnosti strach. Tací jsou nebezpeční sobě i druhým a hlavně hodně sobečtí a neohleduplní. Se zvýšenou mírou ohleduplnosti by se na našich cestách zvýšila hodně bezpečnost i pohoda. Buďme k sobě ohleduplní všichni navzájem. Kolisti, pěšáci i automobilisté.
Těch několik blbin, co mají na kole být prý nemusí mít držitelé cyklistických licencí. Nejsem vůbec proti hromadnému nástupu do cyklistických oddílů, protože potom bude mít svaz více členů (možná i peněz) a když nás bude organizovaná pořádná síla, tak si nás všimnou třeba i ti pupkatí poslanci a jejich kolegové na ministerstvu a pochopí, že např. cyklistické stezky nejsou úplně okrajový problém.
Velice dobře je problematika zákonů, které se dotýkají cyklistiky zpracována na http://www.kolombo.cz/bike/bike.html
Miloslav Sláma

reklama — www.nominal.cz
reklama: výrobce zdravé výživy

10.10.2004 - Společnost a cyklistika
Už si konečně všimli cyklistů i ve vládě. Bude z toho něco?

20.4.2004 - Kulturnost a sport
Mám důkaz toho, že kulturní může být i společnost, která si nehýčká své umělce vysokými dotacemi do filmu, divadla a podobných aktivit. Mám důkaz, že kulturní mohou být i sportovně založení lidé a že sport s kulturností úzce souvisí. V neděli 25. dubna se pojede z Nového Města hezký a kulturní cyklistický závod. Přesvěčte se sami.
Miloslav Sláma