e-Zdar - logo
     Výhledy ze Žďárských vrchů

home  cyklo výlety

výhled z Pasecké skály

výhled z Metodky

Rozhledny – Rosička  Rovečné a Karasín. A další krásné pohledy jsou zde.

kóta 781 m nad Skleným
 
Pohled na Javořici z kóty 781 m nad Skleným směrem na JZ. Kliknutím na obr. otevřete větší obrázek s větším rozlišením a bez šipky, kterou je Javořice označena. Snímek je staršího data, Žďas už dneska kouří méně. Jako orientační bod dobře poslouží silo ve Žďáře. Před Javořicí mírně vpravo, se schodem na pravé straně, je vrchol Blažkov.

KralickySneznik
Tohle je Kralický Sněžník v pohledu od kóty 776,4-Tři smrky u Vlachovic. Na pravé straně obrázku je vidět radar na Buchtově kopci. Snímky jsou pořízeny v zimě, ale v létě je možné vidět stejně daleko. Takové podmínky, kdy je vzduch čistý bez oparu, mohou nastat po přechodu studené fronty na přední straně výrazné tlakové výše, tzn. první dva dny po tom co se udělá hezky.
O kliknutí do obrázku platí totéž co výše. Stejně daleko je vidět i z jiných kopců Žďárských vrchů, ale většinou nejsou tak dobře dostupné na kole nebo na lyžích, nebo je z nich výhled omezen pouze jedním směrem a pod ůzkým úhlem.
Autorem fotogrfií je pan doktor Daněk z Nového Města na Moravě.  Fotografie jsou pořízeny na málo citlivý materiál, objektivem s ohniskovou vzdáleností 135 mm.

Dalšími místy pro rozhlédnutí po kraji je rozhledna na Rosičce a u Rovečného. Rozhledna už stojí i na Karasíně. Krásné výhledy jsou z Metodky, Pasecké skály, ... a další krásné pohledy jsou zde.

WebZdarma.cz